piątek, 21 listopada 2014

35,5. Dzień życzliwości.

"Akcja jabłko" czas zacząć! 

Dnia 21. 11. 2014 roku dh. Paulina, dh. Tomasz Janas, dh. Julia Potaśnik, dh. Jan Malczewski, dh. Julia Ingarden oraz dh. Weronika Brytańczyk zorganizowali w naszej szkole „dzień życzliwości”. Z tej okazji na przerwach między lekcjami rozdawali jabłka w zamian za zamalowanie puzzla. Uczniowie z Gimnazjum nr. 1 w Myślenicach z miłą chęcią wzięli udział w tej akcji. Jabłka były rozchwytywane w ciągu 3 przerw znikły w oka mgnieniu. Jabłka nie były „tylko jabłkami” , tylko „jabłkami z chorągiewkami”. Na każdej chorągiewce było napisane jakieś miłe słowo, cytat oraz teksty nauczycieli. Oczywiście bardzo dziękujemy dyrekcji za zgodę by ta akcja mogła się odbyć u nas w szkole. Do zobaczenia na zbiórce J

                                                                   Wpisu dokonali: „Drzeworytnicy”

34. Umiemy już szyć na maszynach! A wy?

MASZYNA DO SZYCIA

W dniu 14. 11. 2014 roku dla Awangardy przyszedł czas nauki szycia, a uczyli się: dh. Paulina Sorocka, dh. Julia Ingarden, dh. Zuzanna Bogacz, dh. Ania Kordula, dh. Asia Proszek, dh. Julia Potaśnik, dh. Gabriela Jamróz oraz nowy druh, który miał z nami być od września dh. Jan Kaleta (możemy go znać ze  5 MDH "Watra").
Na dzisiejszej zbiórce spotkała nas miła niespodzianka. Kiedy przyszliśmy (pomińmy fakt ze się spóźniłam) zobaczyliśmy elektryczne maszyny do szycia. Jak się później okazało mieliśmy szyć na nich "worki" - nasze awangardowe torebki. Dh. Paulina zarządziła że dwie osoby piszą próby na stopnie harcerskie pod okiem dh. Weroniki a reszta szyje lub przygląda się. Niestety maszyny były tylko dwie, ale i tak sobie poradziliśmy!
                Asia i Julka nasze świeże Awangardowe członkinie zaczęły od pisania próby na stopień pod czujnym okiem Weroniki, która nie pozwalała na żadne "omijanie prawdy" a Ewelina i Gabrysia rozpisywały próbę harcerza ( na krzyż.  Reszta drużyny szyła i obserwowała szycie. Każdemu pomagała dh. Jola, która znała się na tym najlepiej z nas. Każdy zrobił własny worek lecz nie starczyło czasu na dorobienie uszu. Potem przeszliśmy do harcówki. Duża część drużyny chciała grać w prawo dżungli przyniesione przez Asie lecz w planie było coś innego.
 Mieliśmy kominek który rozpalił Jasiek tak samo nasz pisklaczek. Omówiliśmy wtedy ważne rzeczy dotyczące biwaku. Kominek nie trwał długo, zawiązaliśmy krąg i każdy wrócił do domu ze swoją w połowie dokończoną torbą!






                                                                             Wpisu dokonała: Asia Proszek

33. Mamy co świętować!

+KURS PRZYBOCZNYCH


        W dniach 07-11. 11. 2014r odbył się w naszym hufcu kurs zastępowych oraz przybocznych. Nie zabrakło tam nas! W kursie przybocznych udział z naszej drużyny wzięli: dh. Jan Malczewski,dh. Hania Jachymczak, dh. Justyna Podmokły, dh. Zuzanna Bogacz, dh. Joanna Proszek, dh. Julia Ingarden, dh. Natalia Wyskoczyńska oraz dh. Weronika Brytańczyk.
 Zajęć a na nich nauki było bez liku! Sznury, funkcje, konspekty, sprawności ... i o wiele innych rzeczy nasza wiedza została poszerzona. Jak chcecie dowiedzieć się co tak dokładniej robiliśmy zapraszam na bloga dh. Oli Bajer KliK. Na koniec kursu czekał na nas test. Test nie należał do najłatwiejszych lecz i też nie zaliczał się do najtrudniejszych. Wszystkich zżerały nerwy czy dobrze odpowiedzieli na pytania... wkrótce odbył się krótki apel na którym zostali wymienione osoby które zdały kurs i otrzymają patent przybocznego... Niestety były też takie osoby które nie zdały. :(
         Po ogłoszeniu wyników, wyruszyliśmy w stronę hufca gdyż w dniu 11. 11 obchodzimy święto niepodległości polski! Nasze dwie druhny Julka i Weronika były w sztandarze! Razem z drużynami z naszego hufca poszliśmy na msze do kościoła a po kościele na uroczystości na rynku. Po uroczystościach za naszym sztandarem wyruszyliśmy w stronę hufca... Ten długi i pełny wrażeń weekend zostanie nam na długo w pamięci! Gratulujemy tym co zdali, a tym którym się nie udało życzymy szczęścia na kolejnych kursach!

                                                                Wpisu dokonała: Weronika Brytańczyk

poniedziałek, 17 listopada 2014

32. "Akcja znicz"

 Polanka- Myślenice czyli sprzedajemy znicze!

               Dnia 01. 11. 2014 roku odbyła się co roczna akcja „Znicz”, oczywiście nie mogło nas na niej zabraknąć! Sprzedawaliśmy znicze od 8:00 do 13:00 przy cmentarzu w Polance. Udział w akcji wzięli: dh. Paulina Sorocka, dh. Julia Potaśnik, dh. Natalia Wyskoczyńska, dh. Gabriela Jamróz, dh. Julia Ingarden, dh. Zuzanna Bogacz, dh. Ania Kordula, dh. Jan Malczewski, dh. Radek Zduń oraz dh. Weronika Brytańczyk.
                Podczas  akcji sprzedaliśmy bardzo dużo zniczy, na tyle dużo, że musieli nam później je dowozić. Jednak mimo sprzedania dużej ilości zniczy w magazynie ostało się ich jeszcze dużo, więc poprosili nas byśmy stali jeszcze 02. 11. 2014 przy cmentarzu w Myślenicach na Stradomiu. Wszyscy chętnie wzięliśmy udział w tej akcji! Do zobaczenia na kolejnych akcjach!
Wpis dodała: Weronika Brytańczyk

niedziela, 16 listopada 2014

31. Dionizy, Drzeworytnicy, Śruby i Peiperzy

Ale się złożyło! (kto zgadnie co?)

Dnia 31. 10. 2014 roku odbyła się zbiórka Awangardy w której udział wzięli: dh. Paulina Sorocka, dh. Julia Potaśnik, dh. Julia Ingarden, dh. Zuza Bogacz, dh. Anna Kordula dh. Ewelina Widlak, dh. Jan Malczewski, dh. Dominik Widlak, dh. Radek Zduń, dh. Weronika Brytańczyk oraz dh. Gabriela Jamróz, która przeszła do nas z 7MDH„Wypustki”.
Zbiórka została rozpoczęta apelem, gdzie każdy zastępowy musiał zameldować swój zastęp. Zostały oficjalnie potwierdzone nazwy zastępów: „Śruby”, „Dionizy”, „Peiper” oraz zastęp naszej kadry, która została zgłoszona do turnieju zastępowych „Drzeworyt”.
Osiedliśmy wszyscy razem dookoła świeczkowiska, które rozpaliła dh. Julia I a między czasie dh. Paulina przeczytała nam tradycyjnie jeden z wierszy J. Przybosia. Po przeczytaniu, zastępy dostały od druhny zadanie znalezienia sześciu kopert, w których była opisana historia Juliana. Lecz by nie było tak łatwo mieli na to 10 minut i w tym czasie musieli również odpowiedzieć na pytania, które tez znajdowały się w kopertach. Jako pierwsze w czasie zmieściły się „Dionizy” a pozostałe zastępy czyli „Śruby” i „Peiper” nie znaleźli wszystkich kopert i nie odpowiedzieli na wszystkie pytania. Po krótkim spacerku po plantach wróciliśmy do hufca gdzie odbył się quiz.
Jakoż, że zbliża się czas „Akcji znicz” podzieliliśmy się kiedy i kto będzie sprzedawać. Po tych krótkich ogłoszeniach dokończyliśmy grę, którą rozpoczęliśmy na ostatniej zbiórce. Grę swoim sprytem, wiedzą i umiejętnym rzucaniu kostką wygrali „Peiperzy” . Gratulacje! Nie zabrakło na zbiórce piosenek, które się wcześniej uczyliśmy. Podjęliśmy się próby nauczenia nowej piosenki, lecz niestety ta próba okazała się niepowodzeniem. Mamy nadzieję, że na przyszłej zbiórce uda nam się jej nauczyć! Zbiórkę zakończyliśmy odśpiewaniem „Bratniego słowa”. Po czym wszyscy z uśmiechem na twarzy udaliśmy się do domów
 

Wpisu dokonała: Weronika Brytańczyk