środa, 14 października 2015
51. Sucha Polana
Jak zwykle najliczniejsi!
12 września 2015 na Suchej Polanie odbył się 25 Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. W uroczystościach wzięli udział Strzelcy, "Halniak"- myślenicka Obrona Terytorialna, Kompania Honorowa Wojska Polskiego, strażacy oraz bardzo licznie przybyły poczty sztandarowe. Wśród nich nie mogło zabraknąć i przedstawicieli naszego hufca. W poczcie stali: dh Justyna Podmokły, dh Bartłomiej Bierówka i dh Karolina Ingarden. Oprócz nich z "Awangardy" na Suchej Polanie byli: dh Paulina Figlewicz, dh Julia Ingarden, dh Emilia Kaczmarek, dh Karolina Panuś, dh Magda Mróz, dh Magda Kocajda, dh Mikołaj Kęsek, dh Jakub Starzak, dh Jan Malczewski, dh Kacper Trybała i dh Antoni Kucharski.
Spotkaliśmy się o godzinie 8.00 pod hufcem, skąd poszliśmy na busa do Poręby, a z tamtąd weszliśmy na Suchą Polanę. Po uroczystej, polowej Mszy Świętej zjedliśmy poczęstunek: grochówkę lub kiełbasę (co kto wolał). Potem wzieliśmy udział w grze harcerskiej z innymi drużynami: "Wypustkami" i "Kedywem", na zakończenie i podsumowanie HALu- Harcerskiej Akcji Letniej. Później zeszliśmy z powrotem do Poręby i rozeszliśmy się do domów.
Wpisu dokonała: Julia Ingarden
wtorek, 15 września 2015
50. Wróćmy wspomnieniami do...
1 września
Po wakacyjnej przerwie wracamy z naszymi zbiórkami. Nowy rok oznacza nowe wyzwania, nowe twarze, nowe przygody i nie zapomniane chwile!
Na pierwszej zbiórce w tym roku harcerskim nie mogło zabraknąć: dh Pauliny Sorckiej, dh Weroniki Brytańczyk, dh Justyny Podmokły, dh Eweliny Widlak, dh Julii Ingarden, dh Kasi Jasek, dh Emilii Tylko, dh Darii Bicz, dh Emilii Kaczmarczyk, dh Zuza Bogacz, dh Asia Proszek, dh Radka Zdunia, dh Janka Malczewskiego, dh Mateusza Mazur, dh Mikołaja Kęska, dh Kacpra Trybały.
Na początku zbiórki przywitał nas dh Kamil Sorocki, który przeprowadził dla nas zbiórkę o symbolice Wędrowniczej Watrze. Odpowiedział na wszystkie zadane mu pytania.
Po zakończeniu tej części zbiórki zawiązaliśmy krąg i odśpiewaliśmy "Bratnie słowo". Musieliśmy się spieszyć gdyż w tym dniu miało się odbyć przekazanie harcerek z 83 MDH "Kedyw" na studzienkach. Po drodze dostaliśmy wiadomość, że harcerze są już przy kościółku św. Jakuba więc poszliśmy górną drogą. Musieliśmy być bardzo cicho. Gdy doszliśmy na miejsc ustawiliśmy się w pół kole a na środku stały lampiony. Byliśmy gotowi na przyjęcie nowych harcerek. Nagle w oddali zauważyliśmy je. Gdy doszły zostały uroczyście przywitane przez dh Paulinę oraz dh Weronikę. Razem wysłuchaliśmy gawędy oraz ustaliliśmy podział zastępów. Podczas zbiórki nowe zastępy dostały pierwsze zadanie. Każdy zastęp musiał przygotować scenki przedstawiające członków zastępów. Wszystkie zastępy wykonały swoje scenki wzorowo, a dzięki temu poznaliśmy siebie bliżej.
Na koniec zawiązaliśmy krąg, powtórnie odśpiewaliśmy "Bratnie słowo" i puściliśmy "Awangardową falę". W tym roku nasza fala zapowiada się bardzo dobrze.
Wpisu dokonała: Weronika Brytańczyk
Po zakończeniu tej części zbiórki zawiązaliśmy krąg i odśpiewaliśmy "Bratnie słowo". Musieliśmy się spieszyć gdyż w tym dniu miało się odbyć przekazanie harcerek z 83 MDH "Kedyw" na studzienkach. Po drodze dostaliśmy wiadomość, że harcerze są już przy kościółku św. Jakuba więc poszliśmy górną drogą. Musieliśmy być bardzo cicho. Gdy doszliśmy na miejsc ustawiliśmy się w pół kole a na środku stały lampiony. Byliśmy gotowi na przyjęcie nowych harcerek. Nagle w oddali zauważyliśmy je. Gdy doszły zostały uroczyście przywitane przez dh Paulinę oraz dh Weronikę. Razem wysłuchaliśmy gawędy oraz ustaliliśmy podział zastępów. Podczas zbiórki nowe zastępy dostały pierwsze zadanie. Każdy zastęp musiał przygotować scenki przedstawiające członków zastępów. Wszystkie zastępy wykonały swoje scenki wzorowo, a dzięki temu poznaliśmy siebie bliżej. wtorek, 1 września 2015
49. Kamień, wiersz i węzeł płaski
Przejście z 5 MDH "Watra"
#Harcerskielato jeszcze się nie kończy!
Dnia 28.08.2015 odbyła się
niezapomniana zbiórka dla każdego z nas. Udział w jeszcze letnim spotkaniu
wzięli: dh Paulina Sorocka, dh Ewelina Widlak, dh Zuza Bogacz, dh Ania Kordula,
dh Weronika Brytańczyk, dh Radek Zduń, dh Jan Malczewski oraz licznie 5 MDH
„Watra”. Zbiórka była wyjątkowa, ponieważ z drużyny harcerskiej dh Emilia
Tylko, dh Mateusz Mazur, dh Antek Jachymczak, dh Kacper Trybała, dh Mikołaj
Kęsek, dh Maciej Gmyrek, dh Antek Kucharski oraz dh Kuba (..) przeszli do
drużyny starszo harcerskiej.

Zbiórka
rozpoczęła się na rynku. Przybyli harcerze zostali podzieleni na patrole, w
których brali udział w biegu. Podczas gry harcerze zapoznali się z tradycjami Awangardy.
Mogli dowiedzieć się o naszych planach i zamierzeniach na ten rok. Na końcu
biegu na harcerzy czekała rozpalona watra, a przy niej czekała dh Paulina. Gdy
wszyscy usiedli w kręgu według naszej tradycji został przeczytany wiersz
Juliana Przybosia. Następnie drużynowa opowiedziała gawędę o naszej drużynie.
Każdy wysłuchał jej dokładnie. Nagle dh Martyna poprosiła o wystąpienie osób
wyżej wymienionych. Dh Martyna pożegnała się z gromadką harcerzy i oddała ich w
ręce dh drużynowej starszo harcerskiej. Dh Paulina wręczyła nowym
awangardowiczom kamienie, które są symbolem gór. Fragment wiersza, jako symbol
Juliana Przybosia oraz węzły płaskie na chustę jako symbol braterstwa, i które
mają zachować, by przekazać w przyszłym roku osobom, które dopiero do nas
dołączą. Po czym razem z dh Weroniką serdecznie pogratulowały już harcerzom
straszym.
Na koniec zbiórki zaśpiewaliśmy "Bratnie słowo" oraz puściliśmy "awangardową falę"
Wpisu dokonała: Weronika Brytańczyk
poniedziałek, 11 maja 2015
48. "Jabula"- "Radujcie się"
Fe-Ku-Har 2015
Dnia 26. 04. 2015 r odbył się
coroczny Festiwal Kultury Harcerskiej (zwany tradycyjnie FeKuHar’em)
organizowany prze Hufiec Myślenice. O godzinie 14 przygotowani po
wcześniejszych próbach spotkaliśmy się pod budynkiem Domu Parafialnego gdzie na
ogromnej scenie odbył się tegoroczny festiwal o haśle “Jabula” - “Radujcie
się!”. Udział w tym wydarzeniu wzięli: dh Paulina Sorocka, dh Julia Ingarden,
dh Zuza Bogacz, dh Asia Proszek, dh Ania Kordula, dh Justyna Podmokły, dh
Gabriela Jamróz, dh Jan Malczewski oraz dh Weronika Brytańczyk.
Gdy po
całym dniu występów nadszedł czas na ogłoszenie wyników Awangarda zajęła
pierwsze miejsce w kategorii „taniec afrykański” oraz dyplom za uczestnictwo w
festiwalu. Jesteśmy wszyscy bardzo dumni i szczęśliwi, że w tak krótkim czasie
zmobilizowaliśmy się i wzięliśmy udział. Kto wie? Może kolejny rok będzie dla
nas jeszcze lepszy? Do zobaczenia na zbiórce!
Wpisu dokonała Weronika Brytańczyk
Subskrybuj:
Posty (Atom)





