sobota, 1 marca 2014

10. Gratulujemy!!!

Ostania zbiórka lutego


            Dnia 28.02.2014 roku odbyła się niezapomniana zbiórka. Zbiórka jak zawsze odbyła się o 18 w harcówce.
 Na zbiórce uczyliśmy się przedstawiać, liczyć oraz różnego rodzaju powitań i pożegnań w języku rosyjskim. Zbiórka o języku rosyjskim trwała 30 minut, a poprowadziła ją dh. Weronika. Następne 30 minut zbiórki poprowadziła dh. Paulina - Rozpaliliśmy kominek i druhna opowiedziała nam o bohaterach – kto to może być, dlaczego są nazywani bohaterami itd. Następnie podzieliliśmy się na trzyosobowe grupy i każdy miał za zadanie ubrać jednego członka grupy za „bohatera”. Przebrani zostali; Dh. Tomasz i dh. Julia. Gdy już skończyliśmy, zasiedliśmy w kręgu i każdy miał za zadanie napisać swojego bohatera  oraz wypisać cechy jakie powinien posiadać każdy bohater. Z zamkniętymi oczami uzasadniliśmy swój wybór. Gdy otworzyliśmy oczy zauważyliśmy dwie chusty. Dh. Paulina wręczyła chusty dh. Julii i dh. Jankowi. Serdecznie gratulujemy! Podczas zbiórki śpiewaliśmy również wcześniej poznaną nam piosenkę „Przyjdzie rozstań czas” oraz jedliśmy pyszne obwarzanki, którymi poczęstował nas dh. Tomasz.
Zbiórka była bardzo ciekawa, dużo się nauczyliśmy na niej. Wiemy jacy są bohaterowie i jakie posiadają cechy. Na koniec  zawiązaliśmy krąg, odśpiewaliśmy piosenkę „Bratnie słowo” oraz udaliśmy się do domów.  Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla dh. Julii i dh. Jankowi za otrzymanie barw drużyny.






wtorek, 25 lutego 2014

9. Dzień Myśli Braterskiej.

DMB- Nasze święto!


Dnia 22 lutego 2014 harcerze z całego świata uroczyście obchodzili „Dzień Myśli Braterskiej”. Nasza drużyna spotkała się pod hufcem, skąd poszliśmy na rynek wraz z innymi drużynami, gdzie po wybiciu piętnastej, tanecznym krokiem udaliśmy się na środek rynku, gdzie odśpiewaliśmy „Bratnie słowo”. Następnie udaliśmy się na przystanek autobusowy, skąd wyruszyliśmy z naszym Hufcem na biwak z okazji tegoż święta.
            Biwak odbywał się w Lipniku, a droga tam, minęła nam szybko. Zostaliśmy mile przywitani przez dyrektora, po czym udaliśmy się do sal w których mieliśmy przenocować. Parę minut później udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie w drużynach  losowaliśmy sznurki, które w zależności od długości sznurka decydowały w jakich grupach będziemy. Po odnalezieniu grup, każda z nich dostała za zadanie odrysować dłoń i napisać na niej imię swojego przyjaciela a z drugiej strony cechy za jakie lubimy naszego przyjaciela. Drugim zadaniem było napisać instrukcję jak zdobyć przyjaciela, które potem przeczytaliśmy na kominku. 
         W końcu nadszedł czas na krótką przerwę podczas, której zwiedzaliśmy szkołę i rozpakowywaliśmy się. Po przerwie odbył się apel a podczas  niego bardzo dużo się działo! Po pierwsze, zostały ogłoszone wyniku konkursu „Kamienie na szaniec” który  odbył się podczas ferii. Z naszej drużyny było tylko trzech uczestników, którzy zajęli bardzo dobre miejsca z których im bardzo serdecznie gratulujemy!
Gratulacje składane są:
   dh. Jankowi za zajęcie II miejsca,
   dh. Szymonowi za zajęcie III,
   dh. Weronice za zajęcie IV miejsca.
            Oprócz nagród z konkursu zostały również rozdane nagrody dla drużyn, które pływały na basenie.(Nasz drużyna dostała frisbee :D ). Podczas kominka również się dużo działo! Gratulujemy dh. Zuzannie, która podczas kominka otrzymała chustę z barwami Naszej drużyny.
            Wieczorem po kolacji, wszyscy do północy wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy. Po północy wszyscy przebrani w pidżamy poszliśmy spać, gdyż następnego dnia czekało nas ogromne sprzątanie.
            Rano jak na każdym biwaku była rozgrzewka i poranna toaleta oraz śniadanie. Następnie poszliśmy do kościoła na niedzielną mszę. Po powrocie zaczęło się sprzątanie szkoły. Dużo tego było…  Gdy się nam udało posprzątać szkołę wyszliśmy wszyscy przed nią i razem śpiewaliśmy w oczekiwaniu na busa. A gdy przyjechał szybko zapakowaliśmy bagaże i wsiedliśmy do niego.
            Droga powrotna również minęła nam szybko, radośnie i śpiewająco. Do Myślenic dotarliśmy około 12:30, oczywiście wcześniej zadzwoniliśmy do rodziców by po nas przyjechali.
            Biwak i ogólnie święto DMB uznaję za udane, mam nadzieję, że za rok również będziemy świętować to święto tak hucznie jak w tym roku. 




piątek, 31 stycznia 2014

8. Chwila na którą wszyscy czekali

UWAGA ZMIENIAMY CHUSTY!!! :)



                Dnia 31. 01. 2014r odbyła się nie zapomniana zbiórka dla Naszej drużyny. 
                Na zbiórkę wszyscy przyszliśmy punktualnie z uśmiechem na twarzy. Po krótkim oczekiwaniu weszliśmy do harcówki gdzie zobaczyliśmy kominek. Nikt z nas się nie domyślał co ma się zdarzyć jeszcze dnia dzisiejszego.


                Przy kominku oprócz obrzędowości uczyliśmy się piosenki, oraz słuchaliśmy jak dh. Paulina czyta nam gawędę o tym jak trzeba być dzielnym. Następnie po kolei udaliśmy się za światłem które ciągnęło się w dół korytarza czytając po koli tekst na kartkach.  Gdy przeczytaliśmy wszystkie kartki wróciliśmy na górę gdzie przez jakąś chwilkę czekaliśmy na wpuszczenie nas do Sali. Nagle rozległ się głos „możecie wejść”.
                Wszyscy zaciekawieni weszliśmy iii… I naszym oczom ukazały się położone przy kominku chusty Awangardowe. Nowe, szare, z różową obwódką tak długo wyczekiwane przez NIEKTÓRE osoby. Stanęłyśmy w szeregu a przed nami dh. Paulina z uśmiechem wołała po kolei nas po obiór chust.
                Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni , Ci których nie było na pewno żałują…  Kto wie? Może kiedyś w najbliższej przyszłości oni też dostaną chusty w barwach naszej drużyny?

                                                                                              

TEKST PIOSENKI "Przyjdzie rozstań czas"
Przyjdzie rozstań czas       
I nie będzie nas,            
Na polanie tylko pozostanie 
Po ognisku ślad.           

Zdartych głosów chór,
Źle złapany dur,
Warty w nocy, jej niebieskie oczy
Nie powrócą już.

Zarośniety szlak,
Zapomniany rajd,
Schronisk pustych i harcerskiej chusty
Kiedyś będzie żal.

Czyjś zbłąkany głos
Do strumienia wpadł
Nad górami, białymi chmurami
Cicho śpiewa wiatr.

Gdzieś za rok za dwa
Przyjdzie spotkań czas
Złotych włosów, orzechowych oczu
Już nie będzie żal.

Gdzie ogniska blask
Stanie obóz nasz
Na polanie bratni krąg powstanie
Jak za dawnych lat.

czwartek, 23 stycznia 2014

7. Wyjazd do kina na film "47 Ronin"

AWANGARDA I KINO

                Dnia 22 01.2014r odbyła się wycieczka do Krakowskiego kina „Zakopianka”.
                Zbiórka pod hufcem odbyła się o godzinie 15:25 skąd wyruszyliśmy szybkim krokiem w stronę przystanku przy ul. Słowackiego. W sam raz gdy dotarłyśmy na przystanek podjechał bus jadący do Krakowa.  Do kina dotarłyśmy około 16:20 czyli 10 minut przed filmem co pozwoliło nam na zakup paru przekąsek. Następnie udałyśmy się do Sali nr 3 na film pod tytułem „47 Ronin”.
 
„Film był fajny. Pozytywne emocje i podczas filmu zapierało dech w piersiach”-Opowiada dh. Hania

„Tak film, film był super, przeżycia no brak mi słów. Najlepszy był taki gościu co mi się podobał, ogólnie genialny był ten film, kto nie pojechał ten niech żałuje extra brak słów do opisania, jest ich za mało”-Opowiada dh. Natalia

„Film mi się podobał i to bardzo. Świetnie pokazał kulturę Samurajów - ich honor, legendy i świat, w którym żyli. Akcja była wartka i nie przeciągali bez sensownie scen. Niektóre postaci komputerowe troszkę nie wyszły, ale ogólnie film warty zobaczenia.”-Opowiada dh. Paulina

                Film było bardzo ciekawy zapierający dech w piersiach, nie ma słów na opisanie tego filmu jego po prostu trzeba obejrzeć i przeżyć te emocje.
                Wyjazd został oceniony jako udany, do Myślenic dojechaliśmy około 19 po czym udaliśmy się wszyscy do domów.


                                     

sobota, 18 stycznia 2014

6. 22 finał WOŚP

HARCERZE I „WOŚP”


Dnia 12 stycznia 2014 roku w Myślenicach odbył się już 22 finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY . Akcja odbyła się pod hasłem „Na ratunek na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”.

Wyżej wymienione druhny ok godz. 8:30 spotkały się pod hufcem by stamtąd odebrać  identyfikatory i puszki oraz serduszka, które miały rozdawać. Następnie udały się na rynek by zbierać pieniądze. Dzielnie stały mimo niesprzyjających warunków pogodowych (wiał silny wiatr i padał śnieg).

O godzinie 12 rozpoczęła się gra fabularna „W poszukiwaniu Wielkiej Orkiestry”. Gra polegała na grze „kółko i krzyżyk”, trzeba było w linii mieć zaliczone wszystkie zadania które były przeznaczone dla danego pola.
               

Gra była bardzo ciekawa, wszyscy co byli na pewno nie żałują. Nasz patrol zajął 2 miejsce razem z kilkoma innymi patrolami. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok będzie również ciekawy bieg.